CSU (nacinanie wzdłużne)

CSU (Central Stripping Unit) to nowej generacji moduł do precyzyjnego usuwania izolacji w dowolnym miejscu przewodu.
Kontakt w sprawie produktu

Dane techniczne

Przekrój przewodu 0,5-10 mm2
Długość odizolowywania 5-38 mm
Rodzaj izolacji przewodu PVC lub podobne
Czas cyklu ok. 0,5 s/cykl
Zasilanie 220 VAC 50 Hz
Zasilanie pneumatyczne 5-8 bar
Zużycie powietrza ok. 2 l/cykl
Wymiary 710x1450x1150 mm
Producent Komax

Opis

CSU (Central Stripping Unit) to nowej generacji moduł do precyzyjnego usuwania izolacji w dowolnym miejscu przewodu. Jest idealnym rozwiązaniem do procesu między-odizolowywania, wycinania tzw. okienek. CSU jest najczęściej używany w liniach technologicznych razem z automatem do obróbki przewodu, ale może także pracować jako niezależne stanowisko. Przystosowany do współpracy z większością maszyn oferowanych przez firmę Komax. Instalowany jako moduł obróbki wstępnej.

Obsługa, technologie i jakość

Specjalna konstrukcja bloków nożowych z narzędziami do cięcia wzdłużnego i nożami do nacinania obwodowego izolacji zapewniają wyjątkową jakość obróbki. Przewód jest transportowany wzdłuż modułu za pomocą współpracującego automatu. Pozycja obróbki jest definiowana w programie maszyny bazowej. Łatwy dostęp i systemy szybkiego montażu pozwalają uzyskać krótkie czasy przezbrojenia. Sterowanie urządzeniem z panelem obsługi zawiera przyciski do uruchamiania wszystkich funkcji, zmiany trybu pracy i wyłącznik bezpieczeństwa.

Uwagi

Przed zamówieniem urządzenia prosimy o podanie informacji dotyczących tolerancji dla procesu i przesłanie około 50 m przewodu w celu wykonania testów i doboru narzędzi. Niskiej jakości przewody z niecentralnym rozkładem izolacji mogą być przyczyną niedokładnej lub niekompletnej obróbki.

Dział techniczny