Czytnik kodów kreskowych

Niezawodny, bezprzewodowy skaner kodów kreskowych do zastosowań przemysłowych i pracy w trudnych warunkach.
Kontakt w sprawie produktu

Dane techniczne

Typ skanera ręczny z bezprzewodową transmisją danych
Wymagania systemowe zestaw peryferyjny USB hub TopImage (Windows XP Embedded)
Zasilanie bateria litowo-jonowa
Zasięg transmisji danych do 50 m na otwartej przestrzeni
Waga ok. 400 g
Producent Komax

Opis

Niezawodny, bezprzewodowy skaner kodów kreskowych do zastosowań przemysłowych i pracy w trudnych warunkach. Przeznaczony do produkcji w systemie KANBAN, weryfikacji materiału, narzędzi i modułów przed rozpoczęciem zlecenia. Tylko odczyt kodów zgodnych z zapisanymi w bazie danych Top Win umożliwia rozpoczęcie pracy maszyny. Jest doskonałym zabezpieczeniem przed pomyłką przy wykonywaniu procesów z nieprawidłowym materiałem produkcyjnym. Przystosowany do współpracy z większością maszyn produkowanych przez firmę Komax.

Skaner dzięki ergonomicznej, trwałej obudowie i odpowiedniemu zbalansowaniu wagi zapewnia komfort nawet przy intensywnym użytkowaniu. Wykorzystując bezprzewodową technologię Bluetooth natychmiast przesyła dane do aplikacji obsługującej bazową maszynę. Informacja o statusie odczytu przekazywana jest za pomocą wbudowanego sygnalizatora dźwiękowego i kontrolek LED. Czytnik dzięki wysokiej jakości układowi optycznemu i użytej technologii bezbłędnie odczytuje kody kreskowe, dobrze radząc sobie nawet ze zniszczonymi i złej jakości kodami. Mechanika czytnika została zaprojektowana do użytkowania w ekstremalnych warunkach otoczenia przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości pracy. Odporność na wstrząsy (upadek z wysokości do 2 metrów), zapylenie, wilgoć i temperatury od -30 do + 50 °C nie wpływają na wydajność i niezawodność urządzenia. Skaner dostarczany jest ze wszystkimi elementami potrzebnymi do współpracy z maszynami Komax. Zestaw zawiera czytnik, stację bazową, uchwyty, zasilacz, kable połączeniowe, akumulator litowo- jonowy, instrukcje obsługi i sterowniki na płycie CD.

Oprogramowanie

Funkcja weryfikacji materiału jest opcją aplikacji Top Win. Dla poszczególnych wersji może być wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania lub aktywacji poprzez licencję. Wykorzystywanie skanera do produkcji w systemie KANBAN nie wymaga dodatkowych licencji.

Zakres zastosowań

Bezprzewodowy skaner kodów kreskowych to urządzenie do zastosowań przemysłowych i pracy w trudnych warunkach. Przeznaczony do weryfikacji materiału, narzędzi i modułów przed rozpoczęciem zlecenia, do produkcji w systemie KANBAN. Przystosowany jest do współpracy z większością maszyn produkowanych przez firmę Komax.

Dział techniczny