Komax 332

Ręczny dynamometr do pomiaru siły zrywania o wartości od 20 do 1000 N. Przystosowany do pracy jako niezależne urządzenie i do współpracy z wszystkimi automatami zagniatającymi firmy Komax.
Kontakt w sprawie produktu

Dane techniczne

Zakres pomiarowy 20–1000 N
Jednostki miary N, Kgf, Lbf
Standard transmisji danych RS232
Zasilanie 24 VDC
Wymiary

(SzerokośćxDługość×Wysokość)

170×220×320 mm
Producent Komax

Opis

Ręczny dynamometr do pomiaru siły zrywania o wartości od 20 do 1000 N. Przystosowany do pracy jako niezależne urządzenie i do współpracy z wszystkimi automatami zagniatającymi firmy Komax. Wyposażony w niezależny wyświetlacz LCD i uchwyty do montażu kabli oraz różnego rodzaju końcówek elektrycznych. Jest jednym z wielu narzędzi do kontroli jakości firmy Komax. Zintegrowany z maszyną ogranicza do minimum czas potrzebny na pomiary oraz możliwość wystąpienia pomyłek. Jest zabezpieczeniem przed wykonaniem nieprawidłowego procesu. Tylko wynik pomiaru zgodny z wartościami zdefiniowanymi w bazie danych Top Win pozwala na rozpoczęcie produkcji.

Obsługa, technologie i jakość

Komax 332 ma ergonomiczną, zwartą konstrukcję i maksymalnie uproszczoną obsługę. Test siły zrywania po założeniu próbki wykonywany jest za pomocą ręcznej dźwigni. Wyniki wszystkich pomiarów mogą być wyświetlane na zintegrowanym ekranie LCD i monitorze bazowej maszyny. Przy współpracy z maszyną Komax automatycznie określany jest zakres pomiarowy: 100 N, 200 N i 1000 N. Tylko wynik pomiaru zgodny z wartościami zdefiniowanymi w bazie danych Top Win pozwala na rozpoczęcie produkcji. Wszystkie zmierzone wartości mogą być rejestrowane z wykorzystaniem opcjonalnego modułu sieciowego WPCS. Jeżeli Komax 332 jest używany jako niezależne stanowisko możliwy jest wybór jednej z trzech jednostek miary: Newton[N], kilogram-siła[Kgf] lub funt-siła [Lbf].

Dział techniczny