Komax

BT 752

Programowalna prasa zagniatająca z siłą do 2000kg, zaprojektowana do przekrojów kabla od 0,125 do 6 mm² z możliwością aplikacji uszczelek.
Kontakt w sprawie produktu

Dane techniczne

Przekrój przewodu do odizolowywania 0,125-4 mm²
Długość odizolowywania max 12 mm
Odcinanie złego zacisku 0,125–2,5 mm²
Czas cyklu ok. 1,3 s. (odizolowywanie, aplikacja uszczelki, zagniatanie) ok. 1,9 s. (aplikacja uszczelki, odizolowywanie, zagniatanie)
Zasilanie powietrzem 5-6 bar
Nóż odcinający zły zacisk opcja
Cięcie przez terminal do 2,5 mm2
Cięcie na przewodzie do 4 mm2
Prasa zagniatająca bt 752
Siła zagniatania 2000 kg
Przekrój zagniatanych przewodów do 6 mm2
Skok roboczy 10-40 mm programowalny
Wysokość zagniatania +0,2 /-0,8 mm regulowana
Parametry uszczelki max średnica 10 mm max długość 8 mm
Zasilanie 1×115 V / 1×230 V / 50/60 Hz
Wymiary (Szerokość×Wysokość×Długość) 820×830×920 mm
Waga ok. 200 kg
Producent Komax

Opis

Półautomatyczna programowalna prasa BT 752 z jednostką odizolowującą oraz modułem do zakładania uszczelek to urządzenie do zagniatania w zakresie przekroju od 0,125 do 6 mm². Prasa zagniata terminale z siłą do 20 kN, dostosowana jest do zagniatania końcówek kablowych podawanych lewostronnie bądź tylnie. Prasa automatycznie i precyzyjnie dopasowuje wysokość crimpu, co pozwala uniknąć błędy podczas ustawień wykonywanych ręcznie. Zintegrowana jednostka odizolowująca to także dodatkowe korzyści jeśli chodzi o jakość i precyzję połączenia typu „crimp” dzięki funkcjom „Way-Back”, cięcia zerowego, odcięcia złego kontaktu.

Oprogramowanie TopTouch pozwala sprawnie obsługiwać prasę za pomocą ekranu dotykowego. Zapisywanie parametrów w pamięci maszyny usprawnia proces produkcyjny, istnieje możliwość przechowywania do 500 artykułów, a także możliwość zapisania bazy danych na zewnętrznym dysku. Analizator siły zagniatania CFA + pomaga uniknąć błędów w produkcji, wykrywając niewłaściwie wykonane połączenia. Jest niezawodnym środkiem monitorowania produkcji, zapewniającym najwyższą jakość wykonanych połączeń. Opcjonalnym usprawnieniem produkcji jest zintegrowany zespół odcinający BCC (Bad Crimp Cutter). To specjalnie dedykowane noże, które po wykryciu przez analizator siły zagniatania złego połączenia, odcinają go. Pozycja odcinania jest programowalna. Dodatkową opcją jest możliwość pracy sekwencyjnej, w przypadku przewodów wielożyłowych o różnych przekrojach.

Zakres zastosowań

Cięcie wysuniętej żyły
Precyzyjne cięcie Precision_cut
Pełne odizolowywanie
Odizolowywanie częściowe Half_strip_one_side
Przewód wielożyłowy Multi_conductor_cable_bt
Zagniatanie końcówek Crimping_bt
Zagniatanie sekwencyjne
Podwójne zagniatanie
Podwójny cykl zagniatania
Aplikacja uszczelki

Dział techniczny