Komax

AEH-LS / AEH-G

Moduł zagniatający różnego rodzaju cylindryczne złącza oraz tulejki, pakowane zarówno luzem, jak i na szpuli. Przekrój przewodu 0,5-2,5 mm2.
Kontakt w sprawie produktu

Dane techniczne

Przekrój przewodu 0,5-2,5 mm2 AWG 20-14*
Tulejki AEH-G: na taśmie 0,5/8N-2,5/8N
AEH-LS: luzem 0,5-2,5
Czas cyklu < 1 s
Zasilanie 230 VAC 50/60 Hz
Zasilanie powietrzem 4-8 bar
Wymiary
(SzerokośćxWysokośćxDługość)
AEH-G: 150x600x390 mm
AEH-LS: 170x450x480 mm
Waga AEH-G: 13 kg
AEH-LS: 25 kg
Producent Komax

Opis

AEH-G i AEH-LS to moduły przeznaczone do zagniatania różnego rodzaju cylindrycznych, tulejkowych złącz oraz tulejek na odizolowanym przez bazową maszynę przewodzie. Mogą być zintegrowane z większością automatów zagniatających firmy Komax. Głównymi zaletami urządzeń AEH są bardzo krótkie czasy przezbrojeń, ekonomiczny proces i możliwość sekwencyjnej obróbki.

To specjalistyczne moduły do tulejkowych złącz stosowanych przy połączeniach z zaciskami na listwach elektrycznych, w szafach sterowniczych itp. Budowa elementów układu centrowania gwarantuje płynne wprowadzenie przewodu do złącza bez uszkodzenia i podwijania pojedynczych żył. Wbudowane czujniki kontrolują pracę urządzenia i obecność końcówki w polu zacisku. Przemyślana konstrukcja pozwala na szybką wymianę materiału i dedykowanych dla różnego rodzaju złącz elementów prowadząco-zagniatających. Moduł AEH w połączeniu z maszyną Komax pracującą pod kontrolą aplikacji Top Win i drukarką atramentową umożliwia wykonanie sekwencyjnej produkcji różnej długości przewodów ze zmiennym opisem. Jakość wykonanego procesu jest podstawą do zapewnienia bezpiecznych połączeń elektrycznych.

Zakres zastosowań

zagniatanie złącz, tulejek pakowanych luzem bądź na szpuli

Dział techniczny