Komax

C1380

Prasa zagniatająca do automatów Komax. Dedykowana do przekrojów przewodów od 2.5 – 16 mm² (AWG 14 – 6). Maksymalna siła zaciskania 50 kN. Ręczna regulacja wysokości zagniatania.
Kontakt w sprawie produktu

Dane techniczne

Przekrój przewodu 2.5 – 16 mm² (AWG 14 – 6)
Max. siła zagniatania 50 kN
Skok  40 mm
Jednostka monitorująca siłę zagniatania Komax CFA+/CFA
Analizator siły zagniatania Jest kompatybilny z AMP® – system szybkiej wymiany. Inne warianty na zamówienie.
Komunikacja EtherCAT

Opis

Moduł zagniatający do automatów Komax gwarantuje najkrótsze czasy przezbrojenia na najnowszych w pełni automatycznych maszynach do obróbki przewodu firmy Komax.

Przewody są pozycjonowane za pomocą czterech klawiszy bezpośrednio na module. Możliwa konfiguracja odbywa się z poziomu prasy, co skraca czas nastawienia maszyny na nowy proces. Wbudowana jednostka do kontroli stabilności procesu (CFA+) analizuje siłę zaciskania oraz usuwa niepoprawne zagniecenia. Ta precyzyjna kontrola w połączeniu z oszczędnością czasu przy przezbrojeniu zwiększa produktywność.

Prasa ma zwiększoną siłę zagniatania aż do 50kN (tak, aby dopasować się do większości wymagań dostępnych na rynku terminali) oraz umożliwia płynną zmianę prędkości wpływającej na czas trwania cyklu. Solidna konstrukcja modułu zagniatającego zapewnia niezwykłą powtarzalność. Uchwyty narzędziowe są dostępne dla wszystkich dostępnych na rynku aplikatorów.

Dział techniczny