Komax

MCI 792

Uniwersalny i wydajny moduł do zakładania nasuwek na złącza konektorowe. Wprowadzone elementy sterowania i mechaniki precyzyjnej pozwoliły na znaczne przyspieszenie procesu osiągając wydajność o 10 % wyższą niż konkurencyjne moduły.
Kontakt w sprawie produktu

Dane techniczne

Typy nasuwek 2.8, 4.8, 6.3 (inne na życzenie)
Wydajność ok. 2500 szt/h
Czas przezbrojenia < 15 min
Komunikacja analogowe wejścia-wyjścia / cyfrowe MCI
Zasilanie 1×115/230 V 50/60 Hz
Zasilanie powietrzem 5-8 bar
Zużycie powietrza 9 m3/h
Wymiary
(SzerokośćxWysokośćxDługość)
225x740x635 mm
Waga 30 kg
Producent Komax

Opis

Uniwersalny i wydajny moduł do zakładania nasuwek na złącza konektorowe. Wyjątkowo przemyślana konstrukcja umożliwia przezbrojenie i rozpoczęcie produkcji z inną nasuwką w ciągu kilku minut. Uniwersalność modułu mci 792 oparta jest na indywidualnie opracowywanych zestawach aplikacyjnych gwarantujących precyzyjne wykonanie całego procesu. Moduł mci 792 może być zintegrowany z większością automatów zagniatających firmy Komax. Bębnowy, obrotowy zasobnik pozwala na uzupełnianie materiału podczas pracy maszyny.

Moduł mci 792 wyznacza nowe standardy efektywnego i wydajnego zakładania nasuwek na złącza. Wprowadzone elementy sterowania i mechaniki precyzyjnej pozwoliły na znaczne przyspieszenie procesu osiągając wydajność o 10 % wyższą niż konkurencyjne moduły. Zastosowanie dodatkowych, opcjonalnych elementów do kontroli siły wyciągania złącza z nasuwki, zestawu do cięcia mostka technologicznego czy wychylnego chwytaka do płynnego prowadzenia aplikacji usprawniają cały cykl z zapewnieniem pełnej kontroli. Wychylny chwytak jest także wykorzystywany do podawania ustawionych pionowo lub poziomo podwójnie zaciśniętych przewodów. Moduł ma wbudowany panel kontrolny z przyciskami aktywującymi najważniejsze funkcje i parametry. Cyfrowa, inteligentna komunikacja pozwala na analizę danych statystycznych poprzez aplikację Top Win oraz na automatyczną aktualizację oprogramowania. Moduł mci 792 to elastyczność, jakość i łatwa obsługa.

Zakres zastosowań

zagniatanie złącz konektorowych

Dział techniczny