Schunk

Moduł jest przeznaczony do kompaktowania odizolowanej części przewodu lub łączenia ze sobą przewodów. Długość oraz wymiary zgrzewu są regulowane i bezpośrednio programowane z aplikacji Top Win.
Kontakt w sprawie produktu

Dane techniczne

Typ zgrzewarki dla maszyn Zeta Minic-automatic MV-20TP z silnikiem pozycjonującym
Przekrój przewodu do 6 mm2 AWG 9
Zgrzewane materiały miedź / aluminium
Długość kompaktowania 4-20 mm
Geometria zgrzewu kwadrat / prostokąt
Częstotliwość podczas zgrzewania 20 kHz
Moc 3000 W
Zasilanie 3L/N/PE VAC 400 V
16 A 50/60 Hz
Wydajność 1000-1500 szt/h (zależy od rodzaju aplikacji i przekroju przewodu)

Opis

Zgrzewanie ultradźwiękowe to bardzo ekonomiczny proces łączenia materiałów. Jest coraz częściej wykorzystywany w połączeniach elektrycznych szaf sterowniczych. Moduł zgrzewajacy Schunk zintegrowany z maszyną Komax jest przeznaczony do kompaktowania odizolowanej części przewodu lub łączenia ze sobą przewodów. Długość oraz wymiary zgrzewu są regulowane i bezpośrednio programowane z aplikacji Top Win. Moduł może być zintegrowany z większością automatów zagniatających firmy Komax, ale forma gotowego wyrobu zależy od budowy i możliwości maszyny bazowej. Moduł Schunk gwarantuje wykonanie wysokiej jakości zgrzewu, obróbkę dużego zakresu przekrojów przewodu, łatwość obsługi i programowania.

Proces kompaktowania to kształtowanie o przekroju kwadratu lub prostokąta za pomocą zgrzewarki wprowadzonego między elektrody odizolowanego przewodu. Proces polega na podaniu przewodu w strefę obróbki i pod wpływem nacisku z generowanymi przez sonotrodę drganiami mechanicznymi o dużej częstotliwości następuje zgrzewanie. Wieloletnia współpraca oraz doświadczenie firm Schunk i Komax pozwoliło na zaprojektowanie precyzyjnego systemu do automatycznego zgrzewania. Doskonałe właściwości elektryczne po obróbce kompaktowania przyczyniły się do coraz częstszego zastępowania tym procesem innych rozwiązań w technice połączeń. Nowy szybkoobrotowy silnik krokowy poruszający regulowaną elektrodę umożliwia wykonanie sekwencyjnej obróbki różnych przekrojów przewodów. Moduł może być też całkowicie obsługiwany i programowany z własnego panelu z ekranem dotykowym. Jeżeli maszyna jest wyposażona w opcjonalny moduł WPCS wszystkie parametry produkcji mogą być wysyłane przez sieć LAN.

Zakres zastosowań

kompaktowanie odizolowanej części przewodu

łączenie ze sobą przewodów

Dział techniczny