Urządzenie do cięcia przewodów okrągłych i różnych materiałów mieszczących się w zakresie do 35 mm², tub oraz materiałów płaskich do 82 mm szerokości.
Iotta 330 jest automatem do cięcia zarówno przewodów jak i różnego typu materiałów takich jak tuby termokurczliwe, przewody pneumatyczne, taśmy lub opaski z tworzyw sztucznych. Automat obsługuje przewody w zakresie 0.14 – 35 mm², oraz materiały o szerokości do 82mm i wysokości do 25mm.
Urządzenie do odizolowania przewodów w zakresie już od 0,03 mm² do 3,3 mm².
Mira 32 to kompaktowy model do odizolowania przewodów ze sterowaniem elektrycznym. Urządzenie umożliwia dokładne zdejmowanie izolacji z przewodów PVC, PE lub PP o średnicy zewnętrznej do 4 mm. W sposób ciągły bez zmiany oprzyrządowania możliwe jest odizolowanie przewodów do 3,3 mm². Obróbka przewodu rozpoczyna się automatycznie, gdy końcówka kabla dotyka czujnika spustu. W przypadku elastycznych i bardzo cienkich przewodów obróbka może być również wyzwalana przez pedał nożny.
Programowalne urządzenie do odizolowania przewodów z głowicą obrotową w zakresie już od 0,013 mm² do 16mm².
Mira 340 jest programowalnym urządzeniem do odizolowania przewodów z głowicą obrotową do precyzyjnego odizolowania przewodów. Obróbce mogą być poddawane nawet bardzo wymagające materiały izolacyjne, jak Teflon®, mocny Kapton® i elastyczny silikon.
Dzięki zastosowaniu głowicy obrotowej z czterema nożami typu X uzyskano precyzyjniejsze nacięcie izolacji jak również zwiększono zakres obróbki przewodów.
Dodatkowe funkcje to:
– możliwość pracy z dowolnym skanerem kodów kreskowych podłączanym do portu USB,
– praca w sekwencji – możliwość zapamiętania 3000 programów, z czego do 100 kroków może zostać zaprogramowane pod 1 sekwencją, biblioteka sekwencji pozwala na zapis do 1000 programów,
– łatwy w użyciu i zwiększający wydajność interfejs operatora;
– oszczędzającą czas funkcję pracy w sekwencji pozwalającą na obróbkę przewodów wielożyłowych w jednym przebiegu bez konieczności zmiany parametrów;
– wzorowany na smartfonach interfejs użytkownika i ergonomiczna budowa.
Mira 340Q obok powyższej funkcjonalności Miry 340 wyposażona jest w dodatkową funkcję ACD (Automatic Cable Detector), czyli monitorowanie odizolowania i automatyczna regulację. Błędy są sygnalizowane na ekranie urządzenia.
Programowalne urządzenie do odizolowania przewodów koncentrycznych w zakresie już od 0,14 mm² do 13 mm².
Mira 440 / 440 SF to doskonały wybór do odizolowywania przewodów z dużą ilością warstw oraz przewodów koncentrycznych . Szczególnie polecana jest do małych i średnich serii produkcyjnych. Płaskie, obrotowe ostrza zapewniają wysoki poziom precyzji wymagany przy obróbce przewodów koncentrycznych. Mira 440 odizolowuje przewody jednożyłowe i wielożyłowe, a także półelastyczne (w modelu Mira 440 SF). Przemyślana konstrukcja , kompleksowe funkcje oraz prosta obsługa sprawiają, że maszyna jest idealna do obróbki przewodów koncentrycznych.
Dodatkowe funkcje to:
– możliwość pracy z dowolnym skanerem kodów kreskowych podłączanym do portu USB,
– praca w sekwencji – możliwość zapamiętania 1 000 programów, z czego do 100 kroków może zostać zaprogramowane pod 1 sekwencją, biblioteka sekwencji pozwala na zapis do 1 000 programów,
– łatwy w użyciu i zwiększający wydajność interfejs operatora;
– oszczędzającą czas funkcję pracy w sekwencji pozwalającą na obróbkę przewodów wielożyłowych i hybrydowych w jednym przebiegu bez konieczności zmiany parametrów;
– wzorowany na smartfonach interfejs użytkownika i ergonomiczna budowa.
Automat do cięcia i odizolowania przewodów w zakresie od 0,05 mm² do 10 mm².
Kappa 315 jest automatem do cięcia i odizolowania w zakresie przekroju przewodu od 0,05 mm2 do 10 mm2. W wersji podstawowej wyposażona jest w detektor umożliwiający automatyczny pomiar średnicy wewnętrznej przewodu i tym samym automatyczne ustawienie parametrów cięcia i odizolowania. Intuicyjny program do obsługi maszyny TopTouch z kolorowym ekranem dotykowym zapewnia szybki dostęp do bazy artykułów jak i parametrów procesu. Oprogramowanie TopTouch we wszystkich urządzeniach jest dostępne w polskiej wersji językowej.
Automat do cięcia i odizolowania przewodów w zakresie od 0,05 mm² do 10 mm².
Kappa 320 jest automatem do cięcia i odizolowania w zakresie przekroju przewodu od 0,05 mm2 do 10 mm2. To maszyna z mozliwością zastosowania wielu opcji w procesie oraz charakteryzuje się bardzo mocną głowicą nożową. Intuicyjny program do obsługi maszyny TopTouch z kolorowym ekranem dotykowym zapewnia szybki dostęp do bazy artykułów jak i parametrów procesu. Oprogramowanie TopTouch we wszystkich urządzeniach jest dostępne w polskiej wersji językowej. Opcjonalne czujniki procesu pozwalają na automatyczny pomiar średnicy przewodu i tym samym automatyczne ustawienie parametrów cięcia i odizolowania. Opcja z laserowym detektorem przewodu pozwala na pomiar średnicy zewnętrznej i wykrywa początek przewodu co ma wpływ na oszczędności materiałowe redukując do minimum cięcie zerowe.
Półautomatyczna programowalna prasa BT 722 z jednostką odizolowującą to urządzenie do zagniatania terminali w zakresie przekroju od 0,125 do 6 mm². Prasa zagniata terminale z siłą do 20 kN, dostosowana jest do zagniatania końcówek kablowych podawanych lewostronnie bądź tylnie. Prasa automatycznie i precyzyjnie dopasowuje wysokość crimpu, co pozwala uniknąć błędy podczas ustawień wykonywanych ręcznie. Zintegrowana jednostka odizolowująca to także dodatkowe korzyści jeśli chodzi o jakość i precyzję połączenia typu „crimp” dzięki funkcjom „Way-Back”, cięcia zerowego, odcięcia złego kontaktu. Oprogramowanie TopTuch pozwala sprawnie obsługiwać prasę za pomocą ekranu dotykowego. Zapisywanie parametrów w pamięci maszyny usprawnia proces produkcyjny, istnieje możliwość przechowywania do 500 artykułów, a także możliwość zapisania bazy danych na zewnętrznym dysku. Analizator siły zagniatania CFA + pomaga uniknąć błędów w produkcji, wykrywając niewłaściwie wykonane połączenia. Jest niezawodnym środkiem monitorowania produkcji, zapewniającym najwyższą jakość wykonanych połączeń. Opcjonalnym usprawnieniem produkcji jest zintegrowany zespół odcinający BCC (Bad Crimp Cutter). To specjalnie dedykowane noże, które po wykryciu przez analizator siły zagniatania złego połączenia, odcinają go. Pozycja odcinania jest programowalna. Dodatkową opcją jest możliwość pracy sekwencyjnej, w przypadku przewodów wielożyłowych o różnych przekrojach.
Prasa pneumatyczna z liniowym mechanizmem zagniatania z siłą nacisku do 60kN przeznaczona do zagniatania luźnych terminali.
Prasa pneumatyczna WDT UP 60 z liniowym mechanizmem zagniatania z siłą nacisku do 65kN przy 6 bar przeznaczona do zagniatania luźnych terminali. Urządzenie posiada regulowany skok prasy oraz sekwencyjny system kontroli zagniatania. Prasa współpracuje z matrycami WEZAG, U-Die oraz EHC 10. Prasa posiada podświetlenie przestrzeni roboczej za pomocą białych diod LED oraz elektroniczny licznik zaciśniętych terminali. Wyzwalanie startu cyklu prasy odbywa się poprzez naciśnięcie pedała nożnego.
Elektropneumatyczne urządzenie z ekranem dotykowym do tulejek izolowanych podawanych na taśmie w zakresie 0,5 – 2,5mm (AWG 20 – 14) o długości 8/10mm.
UNIC-GV to elektropneumatyczne urządzenie z ekranem dotykowym do odizolowania przewodu i zagniatania tulejek izolowanych podawanych na taśmie w zakresie 0,5 – 2,5mm2 (AWG 20 – 14). Długości zagniatanych tulejek: 8/10mm. Urządzenie obsługuje 5 różnych tulejek jednocześnie, co eliminuje straty związane z dodatkowym przezbrojeniem. Oprzyrządowanie pozwala zacisnąć tulejki w trapez. Urządzenie jest bardzo proste i przyjazne w obsłudze. Wyzwalanie startu cyklu odbywa się za pomocą sensora detekcji przewodu.
Cięcie, odizolowywanie i zagniatanie. Obróbka przewodów o przekrojach od 0,13 do 4 mm² (AWG 26-12). Zaprojektowany głównie pod sektor Automotive, cechuje się krótkim czasem przezbrojenia i wysoką łatwością nastawy parametrów procesu dzięki nowemu oprogramowaniu HMI.
Automat Gamma 450 do cięcia, odizolowania i zagniatania, jest dedykowany do obróbki przewodów o przekrojach od 0,13 do 4 mm2 (AWG 26-12). Jest to najnowszy automat oparty na świetnie sprawdzonej technologii automatów typu Alpha. Mocną stroną Gammy 450 jest kompaktowość, łatwa nastawa parametrów procesu jak i szybkie przezbrojenia. Automat może być skonfigurowany w 4 moduły obróbcze, po 2 na każdej stronie. Genialne oprogramowanie HMI niczym interaktywna instrukcja stanowiskowa, prowadzi operatora wskazując wszystkie kolejne czynności za pomocą aktywnego zielonego przycisku na ekranie. Maszyna posiada zintegrowany system rozwijania przewodu. Jakości procesu pilnują urządzenia kontrolne do pomiaru wysokości crimpu oraz pomiaru siły zrywania, które blokują start procesu, jeśli wszystkie wymagane parametry nie są spełnione. Jako opcja istnieje również możliwość detekcji miedzi podczas odizolowania poprzez system ACD (automatic conductor detector).
Kompleksowa obróbka przewodów o przekrojach od 0,22 – 6 mm2 (AWG 24-10) z możliwością rozbudowy do 13 modułów. Automatyzacja produkcji seryjnej w sekwencji skracająca czas produkcji nawet o 50 procent.
Zeta 640 i 650 to automaty do produkcji zestawu gotowych i opisanych przewodów do montażu wiązki lub do montażu oprzewodowania w szafie sterowniczej. Zeta 640 daje możliwość instalacji 5 stacji obróbczych, natomiast Zeta 650 zaprojektowana jest na 8 stacji z możliwością rozszerzenia aż do 13.
Automaty pozwalają zarówno na obustronne zagniatanie terminali, tulejek jak i kompaktowanie ultradźwiękowe. Automaty przeznaczone są do cięcia, odizolowania, zagniatania pojedynczych przewodów, jak również do uniwersalnego stosowania w zakresie obróbki przewodu. Automatyzacja produkcji seryjnej w sekwencji skraca czas produkcji nawet o 50 procent.
Zalety procesu automatyzacji KOMAX ZETA 640/650
– Skrócenie czasu produkcji nawet o 50%
– Schematy zaprojektowane w EPLAN można wysłać bezpośrednio do maszyny
– Kompleksowe przesyłanie danych ECAD do maszyny
– Produkcja „just in time” – gotowy zestaw opisanych przewodów połączony taśmą w celu ułatwienia montażu kompletnej wiązki
– Produkcja partii lub sekwencji bez przezbrojeń
– Możliwość obróbki do 36 różnych typów przewodów
– Automatyczny nadruk na przewodzie za pomocą drukarki atramentowej w dwóch różnych kolorach
– Możliwość instalacji pras C1370 dedykowanych do konkretnych terminali w celu wyeliminowania przezbrojeń.
– Moduł CM 1/5 GS zagniatający 5 różnych tulejek izolowanych w zakresie 0,5 – 2,5 mm
– Duży zakres przekrojów: od 0,22 mm² do 6 mm²
– Wyeliminowanie błędów dzięki w pełni automatycznej produkcji
Skrócenie czasu produkcji nawet o 50% dzięki automatyzacji ogranicza czasochłonną ręczną obróbkę przewodu do minimum.
Urządzenie obrabia wszystkie wymagane przewody automatycznie, jedyną pracą manualną pracą jest montaż gotowej wiązki z pakietu przewodów lub ułożenie kabli w szafie sterowniczej. Ręczne procesy, takie jak cięcie, zagniatanie, odizolowanie, drukowanie są wyeliminowane.
Dane produkcyjne można przesyłać przez interfejs Komax WPCS z określonych systemów ECAD bezpośrednio do maszyny. Dane mogą być również eksportowane z systemów ECAD w postaci listy cięcia. Eliminuje to konieczność ręcznego programowania artykułów w maszynie. W pełni zautomatyzowana produkcja zapewnia w 100% powtarzalność procesu. Automatyczne przesyłanie danych eliminuje źródła błędów, ponieważ nie wymaga ręcznego wprowadzania do systemu. Wyprodukowane przewody są sortowane i wiązane w jednym etapie procesu we właściwej kolejności pod kątem montażu finalnego. Dzięki specjalnej głowicy tnącej z trzema parami ostrzy można obrabiać przekroje w zakresie od 0,22 mm² do 6 mm².
Mobilne, w pełni zautomatyzowane laboratorium mikrograficzne MicroLab 30 służy do badania jakości poprzecznego przekroju przewodów, zgrzewów i zagniatanych połączeń.
Mobilne, w pełni zautomatyzowane laboratorium mikrograficzne MicroLab 30 służy do badania jakości poprzecznego przekroju przewodów, zgrzewów i zagniatanych połączeń. Urządzenie posiada wyświetlacz dotykowy 3,2” ze zintegrowanym modułem do cięcia i szlifowania. Intuicyjnie sterowanie, zoptymalizowany układ cięcia i szlifowania próbek pozwala na wykonanie procesu w mniej niż 30 sekund. Przy pomocy MicroLab 30 wszystkie próbki mogą być wykonywane bezpośrednio w strefie produkcji. Sprawdza się wszędzie tam gdzie jest wymagana szybka ocena jakości np. przed rozpoczęciem nowego zlecenia lub w przypadku analizy błędów.
Nowoczesne oprogramowanie Smart Vision umożliwia dowolne konfigurowanie raportów z badania próbek. Pozwala na wszechstronne pomiary wykonanego zdjęcia takie jak kąt, odległość, powierzchnia itd.
Laboratorium MicroLab 30 wyposażone jest w: mikroskop optyczny z kamerą cyfrową i podświetleniem LED, moduł do wytrawiania, oprogramowanie Smart Vision, roztwór Electrolyt 1.